Nie každému sa chcú čítať knihy. Niekto naopak miluje film. Len tak si sadnúť a ponoriť sa do pútavého príbehu alebo dozvedieť sa niečo zaujímavé. Pre všetkých, ktorí sú fanúšikmi práve kinematografie a zároveň milovníkmi módy je film Dior and I (Dior a ja) to pravé orechové. Strhujúci príbeh o tom, ako sa na čelo svetoznámej značky postavil Raf Simons. Čakala ho šialená úloha…
Zrod legendy
Christian Dior bol talentovaný introvert, ktorý svojou schopnosťou vytvoriť šaty, ktoré lichotia každej žene dobil celý svet. V roku 1947 sa na jeho prvej módnej prehliadke po prvý krát prehnali modelky po móle dynamickou chôdzou. Obecenstvo bolo šokované. Predtým modelky kráčali pomaly, aby si všetci mohli šaty dokonale obzrieť. V tomto prípade len rozvírili vzrušenie z očakávaného, ktoré sa v elegantných priestoroch na avenue Montaigne kumulovalo v miestnosti. Zrodila sa legenda. Do roka sa z Diora stal svetoznámi návrhár.
Výzva
Opulentný John Galliano musel nedobrovoľne opustiť miesto kreatívneho riaditeľa Dioru po rasisticky ladenom škandále. Aj keď sa v zákulisí šíria klebety, že vedeniu Dioru toto pošmyknutie tvorcu prišlo vhod, pretože jeho rozpočty na jednu prehliadku predstavovali šialené sumy. Dlho hľadali niekoho kto by ho nahradil. Nakoniec ho našli.
Raf Simons
Každý, kto sa vo svete módy trochu orientuje si pamätá na jar v roku 2012. Za kreatívneho riaditeľa módneho domu Dior bol menovaný Raf Simons. Dalo by sa povedať, že ak bol Galliano opulentný, Raf bol minimalista. O to väčšie boli očakávania čo predvedie. Jeho úloha bola o to šialenejšia, že na prípravu novej kolekcie haute couture mal len 8 týždňov. Štandardný čas na prípravu je šesť mesiacov. Ako to celé zvládol? Presne o tom je spomínaný strhujúci film Dior and I.
Zdroj:www.diorandimovie.com, habituallychic.luxury, www.eyeforfilm.co.uk, www.theorchard.com, blogs.independent.co.uk