Kontroverzný kúsok materiálu módneho priemyslu. Jedni sa zaprisahali, že ich na seba nikdy neoblečú, dokonca aj modelky v pravidelných intervaloch spúšťajú kampaň v tomto duchu. Paradoxné je, že len v západnom svete je kožušina vnímaná ako luxus, nadštandard či dokonca okázalosť.
Sú predsa krajiny, kde je kožušina nevyhnutnosť. Odhliadnuc od jej krásy ju majitelia nosia iba pre jej hrejivé vlastnosti.
Zvláštnosťou tiež je, že aj keď má množstvo ľudí kožené topánky, kabelku, peňaženku či rukavice, kožuchom sa vyhýba. Ja som na tom podobne. Nech už patríte ku ktorejkoľvek skupine ľudí, alternatíva ako začleniť chlpáča do svojho šatníka, sa vždy nájde. To či bude umelý alebo pravý je na vás.
Detail
Kožušiny sú sezónna záležitosť. Nosiť ich v lete si vie predstaviť asi málokto. Pokiaľ to ani počas treskúcej zimy nie je práve vaša šálka kávy, ale rada sledujete trendy a dopĺňate ich do svojho šatníka, vyskúšajte kožušinu v malom.
Pre túto sezónu platí, že kožušina v detaile je príjemným osviežením celého outfitu. Kožušinový golier, vesta alebo lemovanie okolo rukávov. Presne tieto detaily môžete zvoliť ak sa necítite na kožuch.
Umelá verzus pravá
Napríklad Stella McCartney je známou odporkyňou kožušín. Ale na jej prehliadke sa to kožuchmi len tak hemžilo. Ako to? Jednoducho- používa umelé kožušiny, ktoré sú spracované tak, že ich od tých pravých ani nerozoznáte. Je pravým opakom výstredného Karla Lagerfelda, ktorý pre taliansku značku Fendi navrhol kožuch, za ktorý si pýta rovných milión eur. Je vyrobený zo sobola ázijského a špeciálnou technikou dal navyše každý jeden chĺpok postriebriť. Táto okázalosť je vyrobená samozrejme len v jednom kuse.
Zdroj: www.bustle.com, zoot.sk, pinterest, observer.com, www.songofstyle.com