Himalajská kryštalická soľ vznikla pred vyše 220 miliónmi rokov vyschnutím pramora, ktoré spôsobili klimatické zmeny. Ide o jeden z najstarších prírodných zdrojov na planéte, pochádzajúci z juhozápadných fosílií Himalájí. Soľ je uložená v hĺbke približne 400 – 600 metrov, takže je chránená pred akýmkoľvek znečistením.
Ako pôsobí soľ v tele:
· Rozpúšťa v tele usadeniny chloridu sodného, ktorý v ňom s vápnikom, cholesterolom a inými látkami skryštalizoval. Napríklad v podobe kameňov , alebo priamo v kĺboch a tkanivách.
· Pôsobí prečisťujúco na žalúdok a črevá. Odporúča sa ráno na lačný žalúdok zapiť lyžičku soli vodou. Je však nutné vylúčiť zo stravy chlorid sodný aj silne spracované potraviny plné chloridu sodného. Takto dostanete do tela veľmi malé – takmer žiadne množstvo soli, pretože v rastlinnej strave jej je zanedbateľne málo.
· Upraví takmer okamžite krvný tlak, ak pritom budete piť veľa vody a obmedzíte, alebo vyradíte niektoré druhy choroboplodných jedál. Najneskôr za 3 až 6 mesiacov znormalizujete tlak, ale často aj po pár dňoch.
· Pôsobí proti astme a alergiám.
· Zábaly 10 % soľného roztoku tlmia horúčku a bolesti svalov.
· Jednopercentný roztok je vynikajúci na čistenie očí a nosnej dutiny. Krv obsahuje približne 1 % soli, takže možno takýto roztok bez problémov vtiahnuť cez nosné dierky – vydezinfikujete vnútorné dutiny.
· 10 % roztok vhodný na čistenie rán, pokožky – kožné choroby, uši.