Matka príroda ju pre nás vytvárala tisícročia. Rašelina prináša ľudskému organizmu mnoho pozitív. Pôsobí priaznivo najmä na pokožku, omladzuje, no zároveň lieči mnohé iné problémy. Ide o nerast, ktorý vznikol už vo štvrtohorách.
V súčasnosti je jej využitie spätá najmä s kúpeľnými, alebo ak chcete wellness procedúrami. Rašelina je totiž hmota, ktorá dokáže znateľne zlepšiť stav pokožky a pomáha pri mnohých jej ochoreniach. Je to hmota, ktorá sa skladá z odumretých rastlín v dôsledku čoho obsahuje množstvo živín, minerálov, voskov, trieslovín, či telu prospešných enzýmov. Jej súčasť tvorí aj liečivá kyselina huminová, ktorá na telo pôsobí okrem iného hojivo, antibakteriálne, ale aj imunostimulačne. Rašelina taktiež pokožku prekrvuje, hydratuje, vyživuje a kompletne obnovuje.
Používa sa najmä vo forme zábalov. Tie si môžete dopriať v špecializovaných kozmetických salónoch, ale aj u vás doma. V lekárni, alebo väčšej drogérii dostanete kúpiť rašelinové zábaly, ktoré si doma podľa návodu jednoducho pripravíte a aplikujete. Rovnako si môžete zaobstarať aj rašelinu na domáci kúpeľ. Ak si chcete dopriať profesionálne ošetrenie, na internete nájdete množstvo ponúk v kozmetických salónoch, istotne aj vo vašom okolí. Navštíviť môžete aj kúpeľné mestá, kde sa špecializujú na balneológiu a vy si tak budete môcť vychutnať liečivé účinky rašeliny v naozajstnej kvalite.
Rašelina však nie je pomocníkom len pri problémoch s pokožkou, či túžbe zlepšiť jej vzhľad a zmierniť celulitídu, keďže pôsobí aj hrejivo. Vhodná je aj pri ochoreniach pohybového aparátu, reume, artróze, nervových problémoch, respiračných ochoreniach, gynekologických a urologických ochoreniach, chorobách tráviaceho traktu a v neposlednom rade zaberá aj pri akné, lupienke, či ekzémoch. Tak ako väčšina liečebných metód, ani liečba, či regenerácia prostredníctvom rašeliny nie je pre všetkých. Neodporúča sa tehotným ženám, onkologicky chorým ľuďom, či ľuďom s kardiovaskulárnymi problémami.