Toto leto nám dáva pekne zabrať. Dni, keď sa z nás leje pot, akoby nemali konca, no potom zrazu strih – bez prestania prší a obliekame si teplé bundy. No a o chvíľu je to zase ako predtým – teplomer sa šplhá k štyridsiatke! V takýchto dňoch sa o seba a svoje zdravie treba starať ešte dôkladnejšie. Nevynímajúc intímne partie.
Ako to už počas horúceho leta býva, do sprchy by sme najradšej vliezli aj dvakrát za hodinu. A pokiaľ nám to situácia dovolí, tak tam veru aj vlezieme. Ochladenie je pre organizmus určite veľká úľava. No ak zakaždým použijete aj mydlo, pokožka sa neteší.
Ešte náročnejšia je v tomto období starostlivosť o intímne partie, zvlášť vtedy, ak trpíte nežiaducim únikom moču. Kombinácia dvojakého vlhka, ktoré spôsobujú jednak mimovoľne uniknuté zlatisté kvapôčky, jednak pot, predstavujú pre intímne partie nielen záťaž, ale aj vážne ohrozenie. „Je to tak, v lete pribúda k inkontinencii ďalší problém, ktorý sťažuje podmienky funkčnosti kože – nadmerné potenie,“ pritakáva dermatovenerológ MUDr. Tomáš Kopal. „Pri nevhodnej, nepriedušnej podložke a vysokej okolitej teplote stúpa nadmerná vlhkosť kože a vzniká riziko macerácie (rozmočenia) alebo infekcie kože.“
Zásady správnej hygieny
Dopracovať sa tak ďaleko určite nikto netúži, pretože by to znamenalo ďalšie problémy. Akoby ich už tak nebolo dosť! Ako si teda počas horúcich dní poradiť? Základom zdravej pokožky je pravidelná hygiena, používanie špeciálnej kozmetiky na zrelú a citlivú pokožku a špeciálnych absorpčných pomôcok, ktoré sa navzájom dopĺňajú a vytvárajú spolu dokonalú súhru. Synergický efekt vhodnej kozmetiky a vhodných absorpčných pomôcok minimalizuje riziko poškodenia kože intímnych partií.
Potvrdzuje to aj skúsený lekár: „Správnym výberom pomôcok a ochranných prostriedkov možno výrazne obmedziť riziká, ktoré existujú pri inkontinencii a prípadné komplikácie potlačiť už v zárodku,“ hovorí MUDr. T. Kopal. „Pri výbere vhodnej intímnej kozmetiky treba pamätať na to, že zásadité pH kožu poškodzuje. Vhodné je pri čistení aj ošetrovaní používať prípravky s kyslým pH, ktoré pomáha udržať prirodzenú kožnú bariéru. Prípravky určené na ošetrenie poškodenej kože navyše obsahujú ďalšie zložky, ktoré umožňujú úpravu už narušeného kožného povrchu. Prípravok je potrebné vyberať tak, aby jeho určenie uvedené výrobcom zodpovedalo stavu kože,“ radí lekár
Ako vyberať?
Podčiarknuté a zrátané, počas leta je ešte dôležitejšia správne sa starať o pokožku vystavenú rizikám v dôsledku inkontinencie. Pri pravidelnej hygiene sa oplatí myslieť na to, že teplá voda a bežné mydlá zmývajú ochranný filter pokožky, preto je lepšie vyberať si čistiace prípravky na intímnu hygienu s neutrálnym pH (5,5), ktoré pomáhajú udržiavať pokožku chránenú a zdravú a namiesto leňošenia vo vani dať prednosť sprche.
Potom treba intímne miesta dôkladne vysušiť, ale bez toho, aby sme na pokožku zbytočne tlačili a dráždili ju. Stačí opatrne priložiť jemný uterák. Vzápätí je rozumné pokožku hydratovať a vyživiť. Niektoré rady inkontinenčnej kozmetiky obsahujú unikátny Nutrisk Komplex, ktorý zabezpečuje lepšiu obnovu a elasticitu kože – mandľový olej, esenciálne mastné kyseliny, aminokyseliny a keratín – všetko, čo namáhaná koža potrebuje. Naopak, to, čo nepotrebuje, sú alergizujúce parabény.
A po príjemnej sprche už len bodka – vhodná inkontinenčná pomôcka. To nie je menštruačná vložka, ktorá moč len zadrží, ale nedokáže ho absorbovať. A už vonkoncom nie parfumovaná vložka! Inkontinenčná absorpčná vložka alebo inkontinenčné absorpčné nohavičky zabezpečujú priedušnosť, hoci nič nepretečie a navyše pach neprekrývajú, ale neutralizujú ho, úplne ho eliminujú.
Vďaka špeciálnej kozmetike a absorpčným pomôckam tak môžete mať zdravú pokožku bez zaparenín a dermatitíd aj v tom najhorúcejšom lete. Požiadajte si o vzorky zadarmo na www.moliklub.sk alebo na bezplatne linke 0800 100 150.
5 krokov pre pohodu
Umývať sa vie každý, že? Intímne partie vystavené riziku poškodenia v dôsledku inkontinencie si však vyžadujú špeciálny prístup. Aby vaša pokožka zostala zdravá:
- Dajte si sprchu namiesto kúpeľa. Ideálna je vlažná voda. Používajte jemné špongie.
- Umývajte sa prípravkami s pH 5,5. Nezmývajú ochrannú vrstvu pokožky, nevysušujú a nedráždia.
- Vždy ich dôkladne opláchnite.
- Udrite sa prikladaním jemného uteráka, aby ste pokožku nedráždili.
- Pokožku ihneď po umytí hydratujte, aby bola vyživená. ZDROJ: www.moliklub.sk