Marika – manželka, matka a gynekologička – stratila všetko vrátane zmyslu života. V takých chvíľach sa nám rúca celý svet a zrazu nie sme schopní robiť poriadne ani tie najbežnejšie veci. Je to trest za niečo z minulosti? Alebo iba hlúpa náhoda?
Nová kniha najúspešnejšej slovenskej spisovateľky Táni Keleovej-Vasilkovej je smutnejšia, ako jej predchádzajúce. Liek na smútok je príbeh plný nielen bolesti, smútku, samoty a prekvapení, ktorými nás život občas až zaskočí. Ale je tiež plný lásky a najmä nádeje, že môže byť aj lepšie. „Je to smutný príbeh a pri jeho písaní som si aj veľa poplakala,“ prezrádza Táňa Keleová-Vasilková. „Stotožnila som sa s Marikou, hlavnou hrdinkou, s jej bolesťou: a bolo mi nanič. A zároveň som si uvedomila, aká som šťastná.“
Možno sa budú niektoré čitateľky pýtať, prečo je Vasilková tentoraz taká smutná. Autorka však mala jasný zámer. „Viete, máme úžasnú schopnosť frflania na svoj život. Frfleme na všetko. Na svoju prácu a šéfa, na nedostatok peňazí, na manžela, dokonca aj na vlastné deti… na všetkých a vo všetkom si vieme nájsť kopu chýb hodných kritizovania. Občas mám až taký čudný pocit, že sa v tom vyžívame. A popritom vnímať to pekné v našich životoch, tešiť sa z toho a vážiť si to, čo máme.“
Vasilková preto napísala knihu, ktorá v nás možno čosi naštartuje a kým je ešte čas, uvedomíme si, že frflaním nič nedocielime. Len si znepríjemníme svoj vzácny a krátky život. „Treba sa z neho naučiť tešiť. A milovať svojich najbližších… aj s ich nedostatkami a chybami,“ dodáva Keleová-Vasilková.